Doprava zdarma pryč 1 149,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Co víme o novém Oneplus 9

2022-09-28
Co víme o novém Oneplus 9

Premiéra dalšího modelu smartphonu OnePlus se nám rychle blíží. Již nyní však můžeme sledovat jak samotný telefon v prototypové verzi, tak si prohlédnout informace o tom, co telefon v nejbližší době nabídne.

S laskavým svolením jednoho ze zahraničních webů
informací, dnes můžeme sledovat OnePlus 9 v celé své kráse. Je pravda, že telefon viditelný na fotkách je pouze prototyp, ale dá se očekávat, že jde o verzi blízkou finální verzi.

Přesto při pohledu na OnePlus 9 vidíme některá zajímavá fakta, která možná někoho překvapí, jiné zase mohou uklidnit návyky, které si v nás značka za poslední roky používání svých vlajkových lodí vytvořila.

Hned na začátek můžeme věnovat pozornost faktu, že původní fotografie se nijak neliší ve vztahu k renderům, které nám před pár dny dodalo samotné OnePlus. Smartphone OnePlus 9 je jednoduché tělo, které bylo vybaveno dvěma oky fotoaparátu a přední částí s otvorem zvaným „punch-hole“ s místem pro fotoaparát.

Něco, co osloví fanoušky telefonů OnePlus!

Hrany telefonu dnes potvrzují, že OnePlus 9 si ponechá svůj výrazný posuvník pro úpravu zvuku. Fanoušci série budou jistě potěšeni, protože jak potvrzují nadšenci této značky telefonů, tento slider je na jedničku.

Gumové těsnění u slotu pro SIM kartu může napovídat, že bude voděodolný. Jaký certifikát však OnePlus 9 obdrží? K dnešnímu dni to nemůžeme říci bez oficiálních informací od samotného výrobce.

Jak ale ukazují předchozí roky, OnePlus ve verzi bez PRO neprošel testy voděodolnosti, nemohl proto obdržet příslušný certifikát, jako v případě verze PRO. Jak to bude letos? Čas ukáže!

OnePlus 9 - technická specifikace

Kromě vzhledu telefonu většinu z nás jistě velmi zajímají jeho technické možnosti. Zmíněná zpravodajská služba také sdílela screenshoty obrazovky nastavení telefonu, takže se dnes můžeme bavit o jejích přesných parametrech.

Procesorem dostupným v modelu OnePlus 9 je vcelku efektivní Qualcomm Snapdragon 888, který nám dopřeje 8 GB RAM a 128 GB paměti. Navíc se mluví i o druhé verzi telefonu, která má mít parametry 12 GB RAM / 256 GB datové paměti.

Displej má být velmi silnou stránkou telefonu. K dispozici nám bude AMOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce. Jeho rozlišení je 2400x1080 px a nabízí nám až 120 Hz obnovovací frekvenci.

OnePlus 9 – co fotoaparáty?

Bohužel v tomto sektoru nemáme nejlepší zprávy. Hovoří se o regresi související s kamerami v tomto modelu. Místo tří nebo čtyř modulů, jak jsme zmínili na začátku, byly použity pouze dva objektivy (standardní a širokoúhlý).

První má mít rozlišení 48 Mpx a druhý 16 Mpx. Pokud jde o další možnosti fotoaparátu, bez dat se o nich dá jen těžko mluvit, i když fotografie naznačují, že nabídnou optickou stabilizaci obrazu a větší velikost snímače.

OnePlus 9 – naše shrnutí

Pokud OnePlus 9 není hlavním nástrojem pro focení, smartphone by se nám měl líbit. Je pravda, že jeho fotografie v základních variantách ve dne a i při slabém osvětlení by měly být dostatečně prezentovány, a proto je telefon pro běžné uživatele i přes menší počet fotoaparátů nejvíce doporučován. Pro někoho to může být navíc dobré řešení, protože ne každý uživatel je esteticky spokojen s velkým množstvím ok na svém modelu telefonu. Je velmi pravděpodobné, že OnePlus 9 má být odpovědí pro lidi z tohoto sektoru.

Při pohledu na ostatní výkonnostní aspekty se jedná o velmi solidní telefon, který nám díky nabízeným variantám procesoru a paměti RAM umožní efektivně využívat telefon při používání internetu a více aplikací současně.

To zase staví OnePlus 9 do velmi dobré pozice při premiéře, která se bude konat v roce 2021!

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel