Doprava zdarma pryč 1 127,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Proč jsou smartphony Xiaomi úspěšné?

2022-12-16
Proč jsou smartphony Xiaomi úspěšné?

Polský trh je určitě velmi náročný, protože jako Poláci jsme zvídaví a milujeme hlavně osvědčené značky, které se na polském trhu těší dobré pověsti. Proto jsme od 90. let byli zamilovaní do produktů značek jako Sony Ericsson, poté, když vstoupili do roku 2000, se Poláci zamilovali do finské Nokie.

Dnes však Xiaomi na polském trhu kraluje a je značkou, která Polákům ukradla srdce. Jak to udělala? Dnes se pokusíme rozluštit fenomén značky Xiaomi, která vzala polský trh útokem a velmi rychle se stala nebezpečným protivníkem pro značky jako Samsung nebo Sony.

Začněme od začátku…

Začátek značky Xiaomi se datuje do roku 2010, přesněji 6. dubna letošního roku. V Polsku se však v té době marně sháněly informace a produkty o této značce. V průběhu let si Xiaomi vybudovalo svou sílu na svém domácím dvoře a vyvinulo své distribuce pro nové strategické trhy.

Konečně nastal čas dobývání Polska, které oficiálně začalo v září 2016. Od té chvíle byly v polské distribuci oficiálně dostupné první přístroje Xiaomi s odměrkami.

Úspěch značky byl viditelný pouhým okem, protože ještě před vstupem do USA a Evropy se výrobce stal třetím největším mobilním zařízením prodávaným na světě, což vedlo k velkému zájmu mimo jiné i u nás. Poláci opravdu chtěli, aby vstoupil nový výrobce se zařízeními, která se dosud musela dovážet sama.

Proč Xiaomi dosahuje tak velkého úspěchu dodnes?


Při pohledu na začátky značky a léta, ve kterých se výrobce objevoval na trhu, jen málokdo věřil v tak velký úspěch. Pouze v prvním čtvrtletí roku 2020 se značka umístila na druhém místě z hlediska prodejů smartphonů. Všechny prodejní plány samozřejmě zkazil koronavirus, i když i zde můžeme mluvit o malých ztrátách.

Xiaomi, nabízející mnohem levnější vybavení ve srovnání s konkurencí, pocítilo dopady globální pandemie mnohem méně. Vzhledem k nízkým cenám jim nabízených zařízení o ně zákazníci prostě stále mají zájem. Na druhou stranu nejvíce ztrácí nejdražší konkurence, která nabízí své produkty za mnohem vyšší ceny.

Velkým plusem je také levné příslušenství k telefonu Xiaomi. Za pověstné groše najdeme pouzdro na telefon. Každý model má velmi rozsáhlou základnu příslušenství, takže snadno najdeme kryt na telefon, který se právě objevil na trhu. Značka Xiaomi nedělá problémy externím výrobcům, a tak trh hned po premiéře velmi rychle nabízí dedikovaná řešení, která jsou nám k dispozici okamžitě a za velmi atraktivní ceny.

Ceny - jsou o nich?

Vzhledem k cenám nejnovějších vlajkových lodí Xiaomi můžeme jistě vidět výrazný rozdíl ve vztahu například k nejoblíbenějším telefonům Samsung, nemluvě o nejnovějších produktech Apple.

Znamená nižší cena horší kvalitu? Mnoho výrobců si zvyká, i když Xiaomi tuto teorii rozhodně popírá a buduje si svůj vlastní, téměř dokonalý svět. Ceny značky Xiaomi nejsou vždy diktovány horšími řešeními, naopak. Značka Xiaomi se rozhodla optimalizovat každou úroveň výroby, jak je to jen možné, protože je možné toho dosáhnout.

Hovoříme o všech konstrukcích, nemusíme nutně chtít nabízet materiály nižší kvality. Xiaomi pracuje na velmi dobře definované výrobě, která má zapojit co nejmenší počet lidí, kteří dostávají odpovídající odměnu za všechny procesy a fáze výroby. Díky tomu jsou výrobní náklady telefonu plně optimalizovány a samotná značka nám tak může nabídnout atraktivnější cenu oproti konkurenci.

Xiaomi - nejen telefony

Za zmínku také stojí, že Xiaomi se nevyvíjí pouze po stránce mobilních zařízení. Značka neustále rozvíjí další odvětví a oblasti výroby, které ji zajímají. Jedním ze zařízení, které můžeme znát a mít i ve vlastní domácnosti, jsou například velmi oceňované čističky vzduchu, kterými se pyšní značka Xiaomi.

Jinak to mohou být vysavače nebo pouze ruční vysavače. I zde je Xiaomi velmi oblíbené, protože nabízí velmi dobré produkty za mnohem nižší ceny než Philips nebo Samsung.

Z dalších, neméně zajímavých odvětví výroby Xiaomi stojí za zmínku také velmi pokročilé drony, které jsou v nabídce společnosti k dispozici. Pokud si chcete koupit první dobrý dron na učení, vyplatí se zvolit nabídku Xiaomi.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel