Doprava zdarma pryč 1 127,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Proč se telefon zahřívá? Kontrolujeme!

2022-12-26
Proč se telefon zahřívá? Kontrolujeme!

Výroba tepla po telefonu není žádnou novinkou. Jistě, v posledních letech se s takovým fenoménem víceméně setkáváme. Některé modely telefonů se mírně zahřívají i při zvýšené práci, jiné jsou z hlediska tepla senzací. Odkud se ale bere syndrom teplého nebo dokonce horkého telefonu?

Jednoduše řečeno, telefon jako elektrické zařízení generuje tepelné vlny, které pociťujeme v různých situacích. Tyto vlny tepla jsou samozřejmě doprovázeny baterií, která se při zvýšeném používání projeví zahříváním. Některé baterie jsou vůči tomuto zahřívání odolnější, jiné jsou naopak velmi náchylné a vyžadují i ​​řádnou výměnu, protože za určitých podmínek mohou spálit celou jednotku mobilního telefonu.

Ovlivňuje obal telefonu zahřívání telefonu?
Přirozeně ano. Je známo, že použití kovových prvků pouzdra přineslo v minulosti očekávané výsledky. Ne vždy je to ale dobrá volba, protože takto stavěný telefon musí stát více, což se ne vždy promítlo do patřičného zájmu o daný model, který i přes dobrý výkon negeneroval adekvátní prodeje.

Ovlivňuje přehřívání prvky našeho telefonu?

Bohužel ano. Musíme si být vědomi toho, že zranitelné části našeho telefonu mohou mít v budoucnu neočekávané následky. Jedná se o poruchu nebo úplné zastavení funkce. Vše závisí na tom, jak se telefon zahřívá a jaké části jsou náchylné k ohřevu. Pokud se bavíme například o procesoru, který, jak víte, nerad pracuje ve vysokých teplotách, může se celá věc v následujících měsících či letech projevit na výkonu našich telefonů.

Abych řekl pravdu, žádný prvek telefonu nemá rád příliš vysoké teploty, ale silně zahřátá baterie nás může otestovat různé triky včetně trvalého uzemnění telefonu.

Jak můžeme chránit svůj telefon před ztrátou

Dobrým způsobem, jak pečovat o náš telefon, je slušné pouzdro na telefon, které ochrání náš telefon během léta. Jak víte, letní období je pro všechny telefony nejnebezpečnější, protože právě při vysokých teplotách venku jsou naše telefony vystaveny nejrůznějším neduhům včetně poškození.

Naštěstí se moderní telefony při vysokých teplotách samy vypínají, o čemž je uživatel informován. Pokud však náš telefon slouží k navigaci nebo je prostě vystaven vnějším faktorům v podobě slunce, postarejme se o pouzdro na telefon, které jej ochrání před přímým slunečním zářením.

Moderní pouzdra na chytré telefony dokážou velmi dobře ochránit všechny modely telefonů, díky čemuž získáme jistotu při každodenních vycházkách na slunci. Pokud se tedy chceme o telefon také starat, máme velmi dobrý způsob, jak pokrýt letní období, které je pro naše telefony obzvlášť nebezpečné.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel