Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Co chytré hodinky umí? Objevte všechny možnosti chytrých hodinek!

2022-09-09
Co chytré hodinky umí? Objevte všechny možnosti chytrých hodinek!

Chytré hodinky doplňují smartphone. S jeho pomocí si můžeme v každodenním životě užívat ještě většího pohodlí a četných vymožeností. Zatímco ještě před pár lety šlo o zařízení vyhrazené pro fanoušky vychytávek a nových technologií, dnes možnosti, které chytré hodinky nabízejí, využívají miliony lidí po celém světě. Co přesně chytré hodinky umí? Jak může přinést pozitivní změny do našich životů?

Chytré hodinky jsou funkčním doplňkem chytrého telefonu

Mnoho vlajkových smartphonů má svou premiéru s dedikovanými chytrými hodinkami. Chytré hodinky byly vytvořeny jako doplněk moderních mobilních telefonů. Jsou k nim připojeny přes bluetooth modul a umožňují nám číst notifikace a zprávy, přijímat telefony a dokonce i volat a mluvit. Moderní chytré hodinky jsou často vybaveny LTE modulem, díky kterému s jejich pomocí můžeme i brouzdat po internetu. Můžeme se tedy vybavit pohodlným pouzdrem na telefon a využívat většinu funkcí smartphonu z úrovně hodinek.

Chytré hodinky pro fanoušky zdravého životního stylu

Pokud si ceníte zdravého životního stylu, chytré hodinky jsou pro vás ideální volbou! Hodinky průběžně měří tep, dokážou vám připomenout, že máte rozbít vodu, podporují zdravé stravování, sledují fyzickou aktivitu, informují o spálených kaloriích a v noci sledují náš spánek. Moderní chytré telefony dokážou číst parametry našeho spánku a vybrat ten správný okamžik k probuzení, abychom se cítili plně svěží. To znamená, že není nouze o lidi, kteří se s chytrými hodinkami neloučí ani v posteli.

Chytré hodinky určené pro konkrétní modely telefonů

Stejně jako smartphone mají i chytré hodinky svůj operační systém. Přestože si pro jeden telefon můžeme vybrat několik desítek různých modelů hodinek, vyplatí se kombinovat zařízení od stejných výrobců. Pokud tedy vlastníte Huawei P30, zvolte chytré hodinky Huawei G2. Pokud dáváte přednost iOS a vaší volbou je iPhone X, vsaďte na chytré hodinky navržené společností Apple. Sony také rozvíjí svou kolekci hodinek. Je to dobrá volba pro telefon Sony Xperia 1. Vybrat si samozřejmě můžete i hodinky jiných výrobců. Výhodou chytrých hodinek je vysoká kompatibilita s většinou dostupných zařízení.

Jaké funkce nám budoucí chytré hodinky nabídnou?

Jak se technologie vyvíjí, můžeme u chytrých hodinek očekávat postupné zlepšování. Snad brzy bude náš telefon odpočívat doma, v pouzdře na smartphone a budeme používat hlavně funkční a praktické hodinky. To je důležité zejména pro aktivní lidi, kteří nechtějí svůj telefon vystavovat poškození. Mnoho nasvědčuje tomu, že chytré hodinky nám v budoucnu dokážou poskytnout všechny funkce chytrého telefonu, i když bude náš telefon doma, mnoho kilometrů od nás.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel