Doprava zdarma pryč 1 120,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

G Pay od Googlu – co to je a jak se používá?

2022-09-30
G Pay od Googlu – co to je a jak se používá?

G Pay neboli Google Pay je aplikace, která nám umožňuje pohodlně a rychle platit pomocí chytrého telefonu. V aplikaci přikládáme údaje o naší platební kartě, díky které s sebou nemusíme nosit peněženku. Je to velmi pohodlné řešení pro lidi, kteří se neradi potýkají s problémem nacpaných kapes. Jak G Pay funguje a na co byste neměli při používání této aplikace pamatovat?

Jak funguje aplikace Google Pay?

Aplikace je založena na technologii NFC, která umožňuje přenášet data mezi dvěma zařízeními. V případě aplikace Google Pay váš smartphone odesílá informace na platební terminál. S přihlédnutím ke specifičnosti této technologie se vyplatí investovat do speciálního pouzdra na telefon s RFID povlakem, který blokuje přenos dat, což zabraňuje neoprávněnému použití technologie NFC, když máme telefon v kapse nebo kabelce.

Se službou Google Pay nemusíte nosit peněženku

Jsou situace, kdy s sebou nechceme tahat peněženku: vyrazit na kolo, výlet do přírody nebo formálnější schůzky, kdy máme na sobě outfit bez prostorných kapes. Pak už potřebujeme jen telefon a pouzdro na smartphone s RFID vrstvou. Aplikaci Google Pay lze stáhnout přímo z obchodu Google Play. Poté zadáme údaje o vaší kartě a nastavíme zabezpečení aplikace, např. otisk prstu. Jak jsme již řekli, pouzdro RFID je zde důležité pro blokování neoprávněného toku dat.

Je bezpečné používat Google Pay?

Samozřejmě, pokud se postaráme o patřičné zabezpečení aplikace a dobrý kryt telefonu, budou platby s aplikací Google Pay zcela bezpečné. Nezapomeňte aplikaci dobře zabezpečit PIN kódem nebo otiskem prstu. Aplikace neukládá úplné údaje o kartě, takže ji třetí strany nemohou používat. Základem je dobré RFID pouzdro, které zablokuje použití technologie NFC, když telefon nepoužíváme.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel