Doprava zdarma pryč 1 148,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Jak pořídit snímek obrazovky na Samsung

2022-10-24
Jak pořídit snímek obrazovky na Samsung

Snímek obrazovky je jednou z námi nejčastěji používaných funkcí během dne. Je to nejjednodušší a nejpohodlnější způsob sdělování informací. Proto v obchodních i soukromých řešeních každý den dominují screenshoty.

Možnost pořídit snímek obrazovky je u každého telefonu jiná. Čím starší telefony budeme, tím obtížnější bude pořídit snímek obrazovky... dokud to nebude vůbec možné. Ještě před 10 lety byl snímek obrazovky něčím, nad čím lidé na telefonech tolik nepřemýšleli. Dnes je to ale nezbytná funkce, bez které druhému uživateli mnoho věcí neukážeme.

Jak pořídit snímek obrazovky na Samsungu?

Nejjednodušším řešením je samozřejmě současné stisknutí tlačítka napájení spolu s tlačítkem pro snížení hlasitosti na našem telefonu. Taková jednoduchá kombinace by měla na většině telefonů vést k proceduře screenshotu. Kryt na telefon nás samozřejmě může rušit, takže stojí za to vyzkoušet i bez něj. Pokud vidíme, že funkce funguje správně, můžeme zkusit nasadit kryt nebo pouzdro na chytré telefony.

Pokud se samotná procedura nespustí, stojí za zvážení, zda fungují všechny klávesy na našem telefonu. Pokud však vypínací tlačítko telefon vypíná a zapíná a bez problému funguje i tlačítko zodpovědné za ztišení telefonu, může se ukázat, že náš telefon ještě nemá vestavěnou funkci screenshotu.

U starších modelů "Home" + "Power"

Vyplatí se zkontrolovat ještě jednu kombinaci, která například funguje v telefonech jako Galaxy J3, J5, J7, S7 a Note 4. V původní verzi, kdy snímky obrazovky byly pouze v prvních telefonech Samsung, první a základním příkazem pro screenshot bylo tlačítko Home (to uprostřed, pod obrazovkou) + tlačítko Power (na horní straně telefonu nebo napravo).

Jak můžete vidět v průběhu let, screenshoty a jejich postupy se vyvíjely.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel