Doprava zdarma pryč 1 155,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Jak tisknout z mobilního telefonu?

2022-11-28
Jak tisknout z mobilního telefonu?

Tisk z telefonu je dobrota, kterou se dnes můžeme obklopit na mnoha pracovištích, ale i doma, kdy chceme tisknout rychle a pohodlně, aniž bychom kvůli tomu museli provozovat počítač. Také, když je naším hlavním pracovištěm telefon, nikoli počítač, je to spásné řešení a umožňuje nám ponechat si spoustu času pro sebe. Pojďme se tedy podívat, jak vypadá tisk z telefonu v praxi.

Kdo si může dovolit tisknout z telefonu?

Prakticky každý, kdo má Wi-Fi modul jak v telefonu, tak v tiskárně. Bez WI-FI modulu v tiskárně s tímto úkolem ani nemáme nic společného, ​​protože telefon se k tiskárně musí připojit pomocí této technologie. Pokud je ale náš telefon a tiskárna v tomto ohledu správně vybavena, neměl by nám tisk alespoň po fázi společné konfigurace přinést žádné větší problémy.

Jak víte, různé tiskárny mají při připojení různé problémy a sténání. Nejlepší je mít tiskárnu Samsung s WIFI, protože její připojení k většině telefonů je v praxi celkem jednoduché. Horší je to v praxi s tiskárnami HP, ale neexistuje žádné pravidlo.

Níže uvádíme různé aplikace a služby, díky kterým můžeme zdarma propojit náš telefon s tiskárnou. Bude to cesta všemi dostupnými aplikacemi a nástroji, které stojí za to otestovat, pokud jde o tisk z vašeho telefonu. Díky nim najdete nejpohodlnější řešení pro váš telefon a tiskárnu.

Google Cloud Print – začněme s Googlem

Vzhledem k tomu, že služby Google jsou součástí každého telefonu Android, vyplatí se s nimi začít. Nejčastěji máme v telefonu předinstalovaný Google Cloud Print, i když se vyplatí zkontrolovat zadáním názvu aplikace v obchodě Play. Je možné, že najdeme aplikaci k instalaci nebo aktualizaci. Vyplatí se nejprve provést navrhovanou aktualizaci, pokud je zobrazena v obchodě Play.

Za konfigurační kroky bude zodpovědný Google, který se vás bude snažit poměrně snadno provést všemi fázemi. Pamatujte však, že mluvíme o tisku dokumentů v cloudu, který tam musí být nejprve. Stažením dalšího softwaru samozřejmě budeme moci využít výhod přímého tisku, pokud by se nám z nějakého důvodu zdálo nahrávání dokumentů do cloudu nevhodné.

HP ePrint

Pokud se náš telefon během testů mírně zahřeje, sejměte kryt telefonu a přejděte k další aplikaci. Jde o dedikovanou aplikaci od HP, která se bude jistě nejlépe hodit k produktům pocházejícím ze známého počítačového loga po celém světě. Přestože od nás HP ePrint bude vyžadovat krátkou registraci, není to v žádném případě problematické.

Po registraci uživatele je čas na přímý tisk. Samozřejmě, pokud jsme se již připojili k naší tiskárně. Je vhodné připomenout, že HP ePrint bude samozřejmě vyhledávat tiskárny pod svou vlastní značkou, takže s jinou tiskárnou pravděpodobně nebudeme moci tisknout pomocí aplikace HP ePrint. Není se však čemu divit, jedná se o dedikovanou aplikaci od výrobce, který se stará o uživatele své výbavy.

Samsung Mobile Print

Přecházíme tak k dalšímu gigantovi, který se postaral o své uživatele vytvořením vlastního cílového tiskového prostředí s využitím telefonu. Jak název napovídá, Samsung Mobile Print je aplikace zaměřená na uživatele, kteří chtějí bezdrátově tisknout na svých tiskárnách a telefonech Samsung. Pokud máme telefon LG a tiskárnu Samsung, můžeme samozřejmě počítat i s plnou podporou posledně jmenované výbavy.

Pokud je tedy náš obal na telefon a jeho vybavení připraveno, můžeme zkusit zábavu!

Kromě výše uvedených aplikací máme k dispozici například programy Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet / SELPHY, Epson iPrint, Brother iPrint & Scan, Lexmark Mobile Print a také RICOH Smart Device Print & Scan. Každý z nich je věnován tiskárnám daného výrobce.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel