Doprava zdarma pryč 1 120,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Jak zkopírovat kontakty na smartphonu Android?

2022-12-19
Jak zkopírovat kontakty na smartphonu Android?

Když prodáváme telefon nebo ho dáváme někomu z našich přátel nebo rodiny, musíme se vypořádat se stažením kontaktu do druhého telefonu, do počítače nebo do cloudu. Nejnovější systémy Android nepostrádají různá řešení, díky kterým můžeme rychle a pohodlně zkopírovat všechny naše kontakty. Dnes vám řekneme, jak to udělat rychle a efektivně s Androidem v telefonu.

1. V systému Android používáme účet Google

To je aktuálně nejrychlejší a nejpohodlnější metoda, díky které můžeme kopírovat kontakty. Samozřejmě je to ideální řešení pro lidi, kteří mají stálý přístup k internetu a vědí, jak si se stažením těchto kontaktů v dalším kroku poradit.

Celá operace začíná vstupem do záložky "Nastavení" v hlavním menu. V další nabídce hledáme záložku pod názvem „Zálohovat a vymazat data“, v nastavení musíme kliknout na „Zálohovat“. Poté se nás systém Android zeptá, kde chceme vytvořit kopii našich kontaktů.

Přidáme svůj účet Google nebo vybereme stávající, který je definován pro naši zálohu. Pokud jsme klikli na náš Gmail a kopie dat se pokazila, znamená to, že vše proběhlo v pořádku.

2. Kopírování pouze kontaktů * (jako ve starých telefonech)

Perfektní řešení pro lidi, kteří potřebují zkopírovat kontakty ze starého telefonu dědečka nebo rodičů do jeho nového telefonu. V tomto případě využijeme program dr.fone, díky kterému budeme moci využít plnou možnost stažení všech dat. Zkušební verze tohoto programu nám to umožňuje, takže nebudete zklamáni jako v případě jiných programů s podobnou funkčností.

Po stažení a instalaci aplikace do počítače / notebooku klikněte na Zálohování a obnovení, které naleznete v hlavní nabídce programu. Připojíme náš telefon kabelem USB a klikneme na tlačítko Zálohovat.

V další nabídce nám program zobrazí všechna data, která lze pomocí aplikace stáhnout. Pokud chceme dodatečně stahovat fotky, hudbu, ale i video soubory a další soukromé věci, můžeme to udělat. Kliknutím na "vybrat vše" program zkopíruje všechny soukromé položky z telefonu. Pokud nás však zajímají kontakty, klikneme pouze na záložku „Kontakty“.

Po dokončení celé operace se naše kontakty přenesou do našeho notebooku. Chcete-li je nahrát do druhého telefonu, klikněte na stejné položky nabídky, ale místo „Záloha“ klikněte na „Obnovit“ a obnovte data ze souboru, který jsme dříve vytvořili v počítači.

Zkopírujte kontakty z telefonu

Může nám pouzdro nebo kryt bránit ve stahování dat?
Pokud stahování kontaktů probíhá přes USB, některá pouzdra na smartphony mohou skutečně narušovat naše stahování dat. USB nemusí být plně zapojeno, takže náš telefon počítač nerozpozná. Ideální situace může být, když máme pouzdro na telefon, které zakrývá náš USB port na telefonu.

Při výběru pouzdra na telefon proto vybírejte modely, které nám nebudou znesnadňovat práci s telefonem, při jeho připojení k počítači pomocí USB kabelu a další.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel