Doprava zdarma pryč 1 149,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Na co si dát pozor při koupi mobilního telefonu

2023-02-10
Na co si dát pozor při koupi mobilního telefonu

V dnešní době není koupě mobilního telefonu jednoduchá. Na trhu máme mnoho předních výrobců, kteří představují více či méně povedené modely telefonů. Můžeme však najít návrhy, které dokonale vyhovují našim potřebám, a poskytnout nám telefon, který nám poskytne odpovídající hodnotu za peníze. Dnes vám prozradíme, jak najít svůj vysněný telefon a jaká kritéria použít při nákupu vysněného mobilního telefonu.

Obrazovka – jeden ze základních determinantů

Proč začínáme obrazovkou? Mnoho věcí začíná u něj, včetně diskuzí o tom, jak velká by měla být obrazovka mobilního telefonu. Mnoho spotřebitelů se výslovně domnívá, že větší displej je zárukou úspěchu. Výrobci to vědí, a proto nové vlajkové lodě zvětšují plochu obrazovky a dávají svým uživatelům možnost plnit mnoho úkolů včetně využití multimédií, která hrají v případě mobilních telefonů stále důležitější roli.

Na druhou stranu máme spotřebitele, kteří mají rádi šikovnost a chtějí, aby se telefon dal ovládat jednou rukou a snadno si k němu pořídí kožené pouzdro na telefon. Zde také výrobci telefonů vytvářejí branky a přinášejí na trh stále lepší „Lite“ verze, které mají jedno společné. Jejich obrazovky zabírají mnohem méně místa než vlajkové verze. Díky tomu je telefon menší, tenčí a snadno se uživateli vejde do kapsy.

Kromě úhlopříčky displeje stojí za to pamatovat i na rozlišení displeje, které je důležité pro komfort našeho používání. To vše kvůli tomu, že vyšší rozlišení nám dává detailnější obraz, díky kterému naše oči lépe poznají barvy a také vnímají ostrost obrazovky, která je pro nás stále důležitější.

V současné době výrobci telefonů používají následující rozlišení:

  • HD: 1280 x 720 pixelů
  • HD+: 1440 x 720 pixelů a 1500 x 720 pixelů
  • Full HD: 1920 x 1080 pixelů
  • Full HD +: 2160 x 1080 pixelů, 2220 x 1080 pixelů, 2246 x 1080 pixelů, 2280 x 1080 pixelů, 2340 x 1080 pixelů, 1620 x 1080 pixelů, 1980 x 10 pixelů
  • QHD a QHD +: 2560 x 1440 pixelů, 2960 x 1440 pixelů, 2880 x 1440 pixelů, 3120 x 1440 pixelů.

Který je nejlepší? Samozřejmě QHD a QHD +, ale u telefonů s malou úhlopříčkou displeje to nenajdeme. Nejvyšší rozlišení jsou vyhrazena pro telefony kolem 7 palců, což dává velký prostor se po stránce rozlišení předvést.

Přesto se v „Lite“ telefonu, který osciluje pod 6 palci, vyplatí postarat se o rozlišení na minimální úrovni Full HD. Pak budeme se svou volbou plně spokojeni a obrazovka bude jasná při každém okamžiku jejího používání.

Operační systém - válka titánů

Dnešní trh je spojen s trendy, které jsou nám obecně velmi dobře známé. Uživatelé telefonů si často uvědomují, že v kategorii operačních systémů telefonů existují dvě frakce. Jsou to Android a iOS. Existuje také Windows Phone, což je však velmi specializovaný systém, který lze nalézt ve velmi malém počtu telefonů (hlavně ve starších telefonech).

Nyní vyvstává otázka. Jaký systém zvolit?

Android – nejpopulárnější operační systém na světě. Dokazuje to fakt, že je dostupný ve všech nejnovějších a nejoblíbenějších mobilních telefonech. Výrobci jako Samsung, LG, Sony, Xiaomi, Oppo a Huawei používají systémy Android, které lze nalézt na jejich telefonech. Pokud tedy máme zájem o produkty výše uvedených značek, musíme být připraveni akceptovat Android.

Samotný operační systém Android je uživatelsky velmi přívětivý. Je to skvělá volba pro začátečníky i pokročilé uživatele. Polský jazyk s intuitivním rozhraním od samého začátku nám umožní nakonfigurovat rozhraní vlastními silami, které bude pro nás snadné. Zejména nové verze Androidu fungují skvěle a zapůsobí na samotné uživatele, kteří mohou využívat nové vymoženosti a vylepšení aplikované v tomto systému.

iOS – dedikovaný operační systém amerického giganta Apple. Systém je známý svou rychlostí, spolehlivostí a jedinečným rozhraním. V Polsku stále populárnější, i když skupina jeho příznivců není tak velká, jak by se mohlo zdát. Co se ale vyplatí operačnímu systému iOS přiznat, je rozhodně rychlejší než Android. Ke své práci potřebuje také méně prostředků, i když zde veškerá zásluha vychází z technologie, ve které byl samotný telefon vyroben.

Pokud jde o každodenní používání iOS, je to jistě složitější (zejména pro začátečníka). Ve skutečnosti může iOS na první pohled vypadat hodně jako Android. Pokud půjdeme do detailů, ukáže se, že telefon vyžaduje od uživatele hodně zkušeností, aby si osvojil své fungování. Proto iOS

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel