Doprava zdarma pryč 1 148,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Proč kožené pouzdro na telefon? Kterou si vybrat?

2022-08-29
Proč kožené pouzdro na telefon? Kterou si vybrat?

Kůže je velmi oblíbený materiál. Používá se jak v oděvním, tak i galanterním průmyslu, vyrábí i doplňky a doplňky, jako jsou vazby kalendářů nebo pouzdra na telefony, doklady, vizitky. Je lehký, odolný a estetický, ale aby vypadal co nejlépe, vyžaduje péči a čas od času i údržbu. Jak se o něj tedy správně starat?

Originální kožené pouzdro – investice, která stojí za pozornost

Je samozřejmé, že cena je často určujícím faktorem kvality. Vezměme si příklad sluchátek. Očekává snad někdo, že levná sluchátka za zhruba tucet zlotých zakoupená v kiosku budou poskytovat stejnou kvalitu zvuku jako značková sluchátka za 200 zlotých? Samozřejmě že ne. Proč by tedy měl někdo očekávat, že levný kryt čínské výroby mu poskytne stejnou ochranu jako solidní produkt od renomované firmy? I ten největší optimista v praxi uvidí, že to není ono. Nevyplatí se tedy kupovat „jakkoli levněji“, protože takové pouzdro se rychle opotřebuje, takže je čas od času budete muset vyměnit za nové. V průběhu času se mohou celkové náklady ukázat jako vyšší, než by byly za jeden slušný nákup.

hnědé kožené pouzdro na smartphone ležící vedle knihy na dřevěném stole

Jak poznám pevné kožené pouzdro?

Protože už víme, že se nevyplatí utrácet peníze za levné pouzdro, nabízí se otázka – když dražší, tak jaké? Mají všechny stejnou kvalitu a vlastnosti? No - ne. Existuje mnoho druhů kůží, proto stojí za to si je alespoň krátce přečíst, abyste věděli, jaký bude v praxi rozdíl, například pouzdro z nubukové kůže od pouzdra z velurové kůže.

odřezky, fragmenty vícebarevné přírodní kůže - hladká, lakovaná, zrnitá, nubuková kůže
  • Nubuková kůže se používá v mnoha aplikacích – na výrobu bot, kabelek, oděvů a samozřejmě pouzder na telefony. Jedná se o elegantně vypadající materiál s texturou příjemnou na dotek a zachováním barvy. Vyžaduje to však asi tucet minut za měsíc na údržbu - provádí se měkkým kartáčem. Případné nečistoty snadno odstraníte pomocí gumičky, která nepoškodí povrch kůže.
  • Asi neexistuje muž, který by se alespoň jednou v životě nesetkal s lakovanou kůží - hojně se používají při výrobě dámských a pánských doplňků a oděvním průmyslu. Jejich charakteristickým znakem je hladký, lesklý povrch. Tento efekt mají na svědomí speciálně upravené laky, které pokrývají vrchní vrstvu pokožky. Během provozu vyžaduje určitou údržbu, ale při správné údržbě vypadá mimořádně elegantně.
  • V případě lícové usně , tedy hladké kůže, je jejich povrch ošetřen voskem nebo konzervanty, díky čemuž je extrémně odolná proti vlhkosti a nečistotám. Tento název zahrnuje všechny kůže, kde je vnější vrstva škáry - lícová strana - vyčiněná na vnější straně. Telecí a jehněčí kůže jsou ideální pro dýhy a kozí kůže jsou méně časté.
  • V nabídce obchodů prodávajících pouzdra na telefony najdete také návrhy z velurové kůže . Ve skutečnosti jde o různé semiše s hustými, hustými vlákny. Patří mezi hrubou kůži, ale má příjemnou texturu a působí velmi elegantně.

Dva v jednom, tj. pouzdro vyrobené z různých kůží

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel