Doprava zdarma pryč 1 127,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Recenze Sony Xperia 10 II

2023-02-03
Recenze Sony Xperia 10 II

Sony Xperia 10 II je telefon, který lze umístit na prostřední polici v kategorii smartphonů. To však nic nemění na tom, že Sony jako obvykle implementovalo řešení, která dokážou přesvědčit ke koupi docela velké množství zákazníků. Může za to jeho kinofilm a také dobrý zvukový systém, který vám umožní vychutnat si širokou škálu multimédií, které tento telefon perfektně přehraje. Zveme vás k důkladné kontrole!

Displej Sony Xperia 10 II

Začneme ekrnau, protože to je vlastně podstata tohoto telefonu a něco, v čem byla Sony vždy dobrá. Mobilní trh byl vždy potěšen telefony Sony, pokud jde o jejich obrazovky a to, co aktuálně nabízejí ve srovnání s konkurencí. Splnila Sony Xperia 10 II i tentokrát požadavky?

K dispozici máme OLED obrazovku s úhlopříčkou 6 palců. Je to docela zajímavý kompromis, protože telefon je oproti konkurenčním modelům s vyššími úhlopříčkami šikovný, ale i tak dostaneme obrazovku, která nás potěší velikostí a vlastnostmi.

Co se týče samotné obrazovky, dostali jsme velmi velké rozlišení, dosahující 2520x1080 pixelů, což je více než u formátu Full HD. Atraktivní je také barevná hloubka, 457 ppi.bb

Sony Xperia 10 II - technické parametry

Pokud jde o technické parametry, je třeba připomenout, že mluvíme o médiu. Procesor Snapdragon 66 by proto neměl nikoho překvapit. K dispozici máte 8 jader, která však taktují pouze (nebo tolik) na 2 GHz. Velkou výhodou je kapacita RAM, která dosahuje 4 GB, což je na takový telefon velmi dobrý výsledek.

Při pohledu na baterii nám vyjde celkem typická kapacita 3600 mAh. Telefon samozřejmě podporuje paměťové karty. Navíc co se portů týče, máme tu USB Type-C port a audio v podobě Mini Jack (což se nám líbí nejvíc). Operačním systémem je samozřejmě dobrý Android, který nám umožní libovolnou obsluhu telefonu.

Sony Xperia 10 II - fotoaparát

Pokud jde o nepopiratelné výhody Xperií, fotoaparáty jimi vždy byly. Je třeba připomenout, že Xperia svůj úspěch nejprve postavila na výjimečných fotoaparátech, které byly jejím hnacím motorem pro následující modely. V Xperii 10 II však ne rozlišení, ale velmi dobrý záznam videa.

Hlavní fotoaparát má pouze 12 Mpx (i když na dobré matrici Sony). Hlavní fotoaparát podporují i ​​dva doplňkové. Oba dva jsou na úrovni 8 Mpx. Co se týče zmíněného záznamu, máme možnost záznamu ve 4K a 60 snímcích za vteřinu. To je velmi dobrý výsledek, který nám dává možnost nahrávat ve velmi atraktivním rozlišení a s pomocí rychlého hodnocení snímkové frekvence.

Sony Xperia 10 II - příslušenství k telefonu a jeho dostupnost

Smartphone Sony se dokázal na trhu zabydlet, a tak by neměla být dostupnost s příslušenstvím pro tento model. Určitě najdeme kožený kryt telefonu, který můžeme aplikovat na tento model.

K dispozici je nám také velké množství sluchátek, které v sadě také najdeme a dobře znějí. Přesto u našich modelů sluchátek nemáme žádná omezení, protože díky mini jack vstupu můžeme použít sluchátka jakékoliv značky a kvality. Další výhodou je možnost použití bezdrátových sluchátek fungujících na bázi Bluetooth.

Sony Xperia 10 II – čí telefon se vyplatí doporučit?

S ohledem na aktuálně dostupná média na trhu rozhodně ano. Málokterý telefon na trhu nám poskytne kombinaci velmi silné obrazovky, která potěší každého našeho kamaráda, spolu s telefonem s dobrým fotoaparátem a ještě lepším záznamem videa ve 4K a 60 snímcích.

Pokud jsme aktivní lidé a rádi dokumentujeme své cesty a následně se s nimi chlubíme na velmi efektivní obrazovce, je to určitě telefon pro nás.

Každopádně je to telefon, který lze doporučit téměř každému!

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel