Doprava zdarma pryč 1 120,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Technologie NFC – vše o ní

2022-12-12
Technologie NFC – vše o ní

Chcete-li zahájit konverzaci o NFC, musíte přesně vědět, co tato technologie je. V dnešní publikaci se budeme věnovat tématu NFC, počínaje diskusí o této technologii a konče tím, jak tento prvek v našem telefonu zapnout. Zveme vás k přečtení našeho průvodce!

Co je NFC?

NFC (anglicky Near Field Communication) je technologie, která má nahradit známý a ceněný Bluetooth modul. Navzdory velkému úspěchu a rozvoji posledně jmenované technologie se společnosti rozhodly hledat alternativu, která, od počátku budovaná, nabízí možnost komunikace prostřednictvím krátkého kontaktu s druhým přijímačem. Technologie NFC, jak již velmi dobře víme, si našla své místo ve světě bezkontaktních mikroplateb, které jsou dnes již standardem známým po celém světě.

Technologie NFC je na trhu již poměrně známá, protože první telefony s tímto modulem jsme mohli znát již před pár lety. Zajímavostí je, že první NFC telefony byly nabízeny v dávných dobách Androidu 2.3. Samozřejmě se jednalo o špičkové modely telefonů, jako je Samsung Galaxy S8, Huawei P10, Huawei P Smart a také LG Q6, ke kterému nabízíme kryt na telefon.

Jak technologie NFC funguje?

Pokud máme rádi techničtější články, tento díl je pro nás. Technologie NFC totiž využívá standardu krátkého dosahu, vysokofrekvenčního a rádiového spojení.

V praxi se bavíme o pásmu 2 GHz, frekvenci 13,56 MHz a šířkách pásma 106, 212, 424 nebo 848 kbit/s.

V praxi se bavíme o technologii, což je forma rozšířené proximity karty, která využívá indukci dvou anténních smyček umístěných blízko sebe. Samotné připojení je možné díky kontaktu dostupných, nelicencovaných rádiových frekvencí v pásmu ISM. Náš telefon i druhý přijímač využívají stejné pásmo, díky kterému spolu mohou navázat kontakt.

Jak v telefonu funguje technologie NFC?

Nejprve zkontrolujte, zda máme v telefonu modul NFC (vyjměte pouzdro telefonu a zkontrolujte, zda je na něm nápis NFC) a zda je naše karta připojena ke Google Pay. NFC nefunguje, když nemáme nakonfigurovanou bankovní kartu se systémem Google Pay, nebo když náš telefon nemá funkci NFC na palubě.

Může se stát, že náš software již podporuje systém NFC, zatímco náš telefon NFC konektivitu nenabízí. Pak musíme přejít na model vybavený touto technologií.

Pokud však náš telefon podporuje technologii NFC:
Přejdeme na plochu našeho systému Android (hlavní obrazovka), poté se posuneme dolů po oznamovací liště, která je úplně nahoře na telefonu. V novějších systémech Android by měla být ikona podepsaná pomocí NFC. Kliknutím na něj aktivujeme modul, který máme připravený k dispozici.

V případě starých verzí Androidu může být nutné zadat nastavení a také kartu „Připojení“, poté „Připojení“, poté „Sdílení“ a tam najít kartu „Připojení NFC“.

Pokud máme obavy z neustálého provozu NFC, můžeme si pořídit pouzdro s NFC zámkem. Bude to vynikající řešení pro ty, kteří oceňují bezpečnost a pohodlí používání technologie NFC.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel