Doprava zdarma pryč 1 149,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Vyplatí se kupovat pouzdro na smartphone?

2022-08-17
Vyplatí se kupovat pouzdro na smartphone?

Smartphone je velmi praktické zařízení, bez kterého si mnoho lidí nedokáže představit každodenní fungování. Kromě osobního použití je často tak či onak spojen s prací – můžete mít pracovní číslo, přístup k firemnímu e-mailu nebo dokumentům. Bez ohledu na to, zda se používá pro soukromé nebo profesionální účely, vždy existuje riziko poškození. Můžete tomu však předejít nebo minimalizovat ztráty výběrem správného pouzdra na telefon. Proč pouzdro a ne jiná ochranná řešení?

Pouzdro na telefon – v jakých situacích se bude hodit?


Přestože jsou smartphony stále lepší a efektivnější, jedna věc se v příštích generacích nemění – displej a pouzdro jsou jemné a náchylné k poškození. Mohou nastat v důsledku různých okolností: smartphone může vyklouznout z ruky a narazit na zem, být rozdrcen něčím těžkým, být poškozen nárazem atd. I když v mnoha případech zařízení s prasklým displejem a krytem ano neztrácí nic ze své funkčnosti, poškozený displej výrazně snižuje komfort používání a samotný smartphone vizuálně ztrácí na hodnotě. Může se také stát, že se nárazem nebo pádem poškodí choulostivé součástky pod displejem – pak se takový smartphone dá jedině vyhodit, protože většinou by nákup nových součástek a samotná oprava stály víc než nový .

Černý smartphone iPhone 4 s prasklým displejem


V Polsku je běžné získat nový telefon s předplatitelskou smlouvou na dobu určitou – nejčastěji jsou to dva roky. Pokud je displej během této doby poškozen, závada není opravitelná podle běžné záruční smlouvy. Jednoduše řečeno - telefon je ztracen a předplatné bude muset být zaplaceno až do konce smlouvy. Smartphone zakoupený s předplatným má často hodnotu přes tisíc zlotých, takže nákup stejného, ​​nového modelu je spojen s vysokými náklady. A protože nehodu nelze předvídat, je moudré se pro každý případ chránit - pouzdro na telefon není tak velký náklad a umožní vám ušetřit peníze a zaručí ochranu zařízení proti různým druhům mechanického poškození.

Kryt na telefon, kožené pouzdro, batohy – co si vybrat?

Jak v nabídce stacionárních, tak i internetových obchodů najdeme velký výběr různých typů ochranných doplňků pro telefony. Nejběžnější jsou kryty, pouzdra a záda. Jak se jednotlivci liší?

Tři pouzdra na telefon ležící vedle sebe - kapsa, zadní pouzdro, zadní pouzdro.


Kryt na telefon – má většinou jednoduchou podobu, například „kapsy“. Jeho úkolem je především chránit zařízení proti prachu, vlhkosti a nečistotám. Může být vyroben z materiálu nebo plastu. Bohužel, abychom mohli telefon používat, musíme jej většinou nejprve z krytu sundat.


Batohy – to je nejjednodušší způsob, jak ochránit svůj smartphone. Jedná se o kryt na zadní část zařízení, navržený tak, aby zabránil mechanickému poškození a také vlhkosti, prachu a nečistotám. Jemný displej však nijak nechrání.


Pouzdro na telefon – nejúčinnější způsob ochrany vašeho smartphonu. Po celou dobu používání kryje přední i zadní stranu zařízení a zároveň nijak neomezuje jeho používání.
Pokud máte zájem o odolnou a účinnou ochranu vašeho smartphonu, pak je pouzdro na telefon nepřekonatelné. Jeho další výhodou jsou kromě samotné ochrany také praktická řešení, jako je kapsička uvnitř, kam schováte doklady, platební karty atp.

Jak si vybrat to nejlepší pouzdro na telefon pro sebe?


Společnosti vyrábějící obaly na telefony si jsou dobře vědomy existence desítek různých modelů, a proto v jejich nabídce nechybí dedikované produkty, šité na míru nejen návrhům konkrétních značek, ale i konkrétním kopiím. Pokud potřebujete například pouzdro Samsung, neměl by být problém najít to pravé pro váš Galaxy A5, Note 4 nebo S9.

Vyplatí se nasadit kožené pouzdro. Proč? V reakci na to existuje několik výhod tohoto materiálu. V první řadě je to přírodní materiál, extrémně odolný proti mechanickému poškození – k proříznutí kůže je potřeba záměrně použít ostrý nástroj. Navíc neabsorbuje vlhkost, nepropouští prach a nečistoty a když se zašpiní - stačí otřít mokrým hadříkem, aby se leskl jako nový. Proto tento typ pouzder na telefony stále více oceňují uživatelé nejen v Polsku, ale i po celém světě. Důležitá je také estetika – smartphone ukrytý v pouzdře vypadá jako elegantní peněženka nebo notebook.

Mnoho firem zabývajících se výrobou a prodejem takových chráničů nabízí i možnost provedení libovolného potisku / ražby na pouzdro, což má nejen velmi pozitivní vliv na jeho estetiku, ale také umožňuje personalizaci. Také škála dostupných barev a vzorů je nyní tak velká, že si každý najde to své.

Kolik stojí pouzdro na telefon?

Zde můžete vtipně odpovědět, že je to rozhodně méně než oprava nebo nákup nového zařízení. A přísněji – bez ohledu na to, zda půjde o obal na iPhone nebo Huawei, by se cena za kvalitní produkt měla blížit zhruba 100 PLN. Právě toto – relativně malé – množství je potřeba k tomu, aby bylo vaše vzácné zařízení v bezpečí. Kožená pouzdra lze snadno najít v mnoha internetových obchodech, jako je Light Mobile. A zda zvolíte pouzdro s motivem či nikoliv, záleží pouze na individuálních preferencích každého uživatele.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel