Doprava zdarma pryč 1 120,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvořte nový nákupní seznam

Vyplatí se kupovat použitý mobil

2022-08-24
Vyplatí se kupovat použitý mobil

Mobilní telefony se v posledních letech technologicky zrychlily. V současné době jsou mobilní zařízení jedním z nejrychleji rostoucích odvětví technologického průmyslu, a proto je také nejdražší. To se následně promítá do stále vyšších cen mobilních telefonů, na které si většina z nás zvyká. Zatímco ještě před pár lety se nám nákup mobilního telefonu na splátky zdál jako pitomý nápad, dnes je to běžně používaný způsob, který nám umožní využít nejnovější nabídku daného výrobce.

Stále více uživatelů proto volí nákup použitých mobilních telefonů, které jsou na trhu ojetin velmi žádané. Dnes si však povíme o výhodách a nevýhodách takového nákupu. Na závěr vás necháme se zamyšlením, protože každý by se měl rozhodnout, zda je nákup použitého telefonu pro něj to pravé.

Nákup použitého mobilního telefonu - výhody.

Hlavní výhodou nákupu použitého telefonu je jeho cena. Nemá smysl klamat sami sebe, protože právě ona nás často tlačí k tomu, abychom si vybrali, jaký telefon použijeme. Nicméně je to normální, protože mnozí z nás rádi šetří a pokud to děláme tlumeným a pečlivým způsobem, je to možné.

Pokud je nákup mobilního telefonu veden na platformě, jako je Allegro, jsme chráněni při každém nákupu, zatímco samotná platforma je mnohem odvážnější a efektivnější v případě podvodu. Přesto byste měli být vždy opatrní a být velmi ostražití při nákupu, ke kterému se vrátíme později v článku.

K výše zmíněné ceně si můžeme připočíst i možnost výměny telefonů, což je také běžná praxe. Výměny jsou buď přímé, nebo s příplatkem, v závislosti na tom, jaké telefony se mezi zainteresovanými obchodníky vyměňují. Nechybí oznámení o výměně telefonu, takže pokud chceme proces urychlit, můžeme telefon vyměnit a připlatit si za něj nebo získat příplatek za váš model..

Stav použitých telefonů se navíc v posledních letech hodně zlepšil. Lehce poškozené nebo špinavé telefony samozřejmě stále můžeme koupit za velmi atraktivní ceny, a pokud nám prasklina nevadí, můžeme používat nejnovější telefony, které je koupíme za polovinu nebo méně, pokud jde o jejich nominální cenu. Vše záleží na našich potřebách a přístupu k telefonům. Navzdory všemu najdeme i modely, které jsou za nízké ceny a jejich stav je perfektní, protože telefon měl od začátku kožený kryt telefonu a ochrannou fólii na displej. Pozoruhodné jsou také nabídky, které přicházejí od lidí, kteří telefon vzali, ale po několika týdnech nebo měsících zjistili, že to pro ně není model. Zde si také můžete vydělat...

Posledním plusem jsou doplňky, které jsou často součástí nabídky, čímž je nabídka ještě atraktivnější. Použité mobilní telefony se často prodávají s různým příslušenstvím, které zvyšuje cenu. K většině používaných telefonů dostaneme nabíječku, USB kabel, kožené pouzdro na telefon nebo folie na telefon (lepené i ty často nové, nepoužité). V atraktivnějších nabídkách najdeme dokonce indukční nabíječky a také držáky na telefony do auta. Díky tomu se nabídka stává velmi atraktivní a zbavuje nás dalších nákladů, které bychom vynaložili při nákupu příslušenství.

Nákup použitého mobilního telefonu - nevýhody.

O atraktivitě trhu s použitými telefony vědí nejen poctiví fanoušci mobilních zařízení, ale také podvodníci. Nezahálejí, také vyhledávají atraktivní nabídky nebo v horším případě sami dávají atraktivní a někdy až nereálné nabídky, na které se bohužel chytí velmi velké množství zájemců o jejich koupi.

. Proto je velmi důležité ověřit si každý inzerát, který je nám nabízen. Pokud kupujete použitý telefon, je nejlepší obchodovat se společnostmi, které telefony renovují nebo opravují a dávají je do prodeje za dobré ceny.

Přesto máme nejlepší ceny od soukromých osob, které jsou schopny se dohodnout na rychlém prodeji svého zařízení. Bohužel to má háček, protože námi neprověřený inzerát může vést k využití virtuální nabídky, která neexistuje a co hůř, je denně nabízena desítkám zájemců.

Nákup použitého telefonu – co dělat?

Na tuto otázku si musíme odpovědět sami. Nákup použitého telefonu pro nás může být skutečnou příležitostí, ale každý inzerát bychom měli pečlivě kontrolovat, abychom nenašli podvodníky. Bohužel o ty na webu není nouze, dobrým příkladem jsou reklamy na OLX, které se objevují každý den (naštěstí je lze snadno odhalit - účty, které jsou vytvořeny ve stejném měsíci jako reklama).

Na tuto otázku si musíme odpovědět sami. Nákup použitého telefonu pro nás může být skutečnou příležitostí, ale každý inzerát bychom měli pečlivě kontrolovat, abychom nenašli podvodníky. Bohužel o ty na webu není nouze, dobrým příkladem jsou reklamy na OLX, které se objevují každý den (naštěstí je lze snadno odhalit - účty, které jsou vytvořeny ve stejném měsíci jako reklama).

Pokud však dobře prověříme našeho dodavatele a jeho inzerát, máme šanci najít mobilní telefon za velmi atraktivní cenu.

Doporučeno

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel